Alueelliset yhteyshenkilöt

Alueelliset yhteyshenkilöt toimivat yhteyshenkilöinä oman alueesi rodun asioissa. He järjestävät mm. yhteisiä tapaamisia ja antavat tietoa rodusta. Jos haluat itsesi alueelliseksi yhteyshenkilöksi, laita sähköpostia hallitukselle chodskypesfi (at) gmail.com.​

​Uusimaa

  • Heli Herna, heli.herna (at) gmail.com, Helsinki ja Etelä-Savo
  • Tiina Lonka, tiinalonka63 (at) gmail.com, Vihti
  • Lea Saarikivi, lea.saarikivi (at) gmail.com, Vihti
  • Sari-Elina Laaksonen, sari-elina.laaksonen (at) outlook.com, Keski-Uusimaa 
  • Mervi Toivola, mervi.toivola (at) kolumbus.fi, Keski-Uusimaa

Etelä-Savo

  • Sirkka Pylkkänen, circa.pylkkanen (at) gmail.com, Juva
  • Mirja Konnu, mirja.konnu (at) gmail.com, Punkaharju, Savonlinna
  • Heli Herna, heli.herna (at) gmail.com, Etelä-Savo ja Helsinki

Pohjois-Savo

  • Maarit Paldan, maarit1.paldan (at) gmail.com, Kuopio
  • Eveliina Koskimies, eveliina.koskimies (at) gmail.com, Kuopio
  • Janita Kaartinen, janita- (at) hotmail.fi, Iisalmi

Etelä-Karjala

  • Sari Hänninen, sarkka.82 (at) gmail.com, Lappenranta
  • Tiina Takkunen, tiinatakkunen (at) gmail.com, Lappeenranta

Keski-Suomi

  • Jaana Pinson, jaana.pinson (at) gmail.com, Jyväskylä

​Pirkanmaa

  • Susanna Saarinen, susannasaarinen8 (at) gmail.com, Tampere
  • Eija Friimäki, ventoeija (at) gmail.com, Tampere
  • Sari Viljanen, sari.viljanen.sv (at) gmail.com, Sastamala

Varsinais-Suomi ja Satakunta

  • Sanna Siimes, ssiimes (at) gmail.com, Salo
  • Sari Viljanen, sari.viljanen.sv (at) gmail.com, Huittinen

Etelä-Pohjanmaa

  • Paula Niinistö, niinipau (at) gmail.com, Alavus
  • Miira Häggblom, miira.haggblom (at) gmail.com 

​Keski-Pohjanmaa

  • Riikka Honkanen, riikka.honkanen (at) gmail.com
  • Emilia Bodbacka, emilia.bodbacka (at) gmail.com

Kymenlaakso

  • Marjut Aho, aho.marjut (at) gmail.com, Virolahti
  • Kristiina Palmumaa, palmumaa (at) hotmail.com, Iitti

Lappi

  • Vesa Paavalniemi, vesa.paavalniemi (at) gmail.com, Rovaniemi

Alueelliset tsekinpaimenkoiraryhmät Facebookissa

Facebookissa on myös alueellisia tsekinpaimenkoiraryhmiä, joihin voi liittyä ja sopia yhteisiä tapaamisia.

Etelä-Pohjanmaa

Pohjois-Pohjanmaa

Pohjois-Savo

Pääkaupunkiseutu

Satakunta ja lähiseutu

Turun seutu

Keski-Suomi