Ylimääräinen kokous 27.9.23

10.9.2023

KUTSU Suomen Tsekinpaimenkoirat ry:n ylimääräiseen kokoukseen

Kokous pidetään keskiviikkona, 27.9.2023 klo 18:00 alkaen Teams-välitteisesti

ESITYSLISTA

  1. Kokouksen avaus
  2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa
  3. Todetaan kokouksen päätösvaltaisuus
  4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
  5. Käsitellään jalostustoimikunnan esitys jalostuksen tavoiteohjelmaksi vuosille 2025–2029.  Esitys lähetetty jäsenille sähköpostin liitteenä.
  6. Kokouksen päättäminen

Ilmoittautuminen kokoukseen viimeistään sunnuntaina, 24.9.2023 sähköpostitse osoitteeseen chp.jasensihteeri@gmail.com. Yhdistyksen kokouksissa on jokaisella 15 vuotta täyttäneellä varsinaisella, pentue- ja perhejäsenellä yksi ääni. Yhdistyksen kokouksen päätökseksi tulee se mielipide, jota on kannattanut yli puolet annetuista äänistä. Äänten mennessä tasan ratkaisee kokouksen puheenjohtajan kanta, vaaleissa kuitenkin arpa.

Yhdistyksen äänioikeutettu jäsen voi edustaa kokouksessa korkeintaan kolmea muuta yhdistyksen jäsentä ja käyttää heidän äänioikeuttaan. Tällöin on asianomaisen edustajan jätettävä ilmoittautumisajan puitteissa jäsensihteerille edustamansa jäsenen antama valtakirja.

Kokouksen osallistumislinkin saa jäsensihteeriltä.

Tervetuloa!

Suomen Tsekinpaimenkoirat ry, hallitus